Pozemní hokej v TV

Magazín pozemního hokeje - Hokej na Zemi

Nenechte si ujít každý měsíc shrnutí toho co se kde událo v našem krásném sportu.

Máte zajímavý námět na natočení reportáže? Pořádáte turnaj dětí a chcete, aby se viděly v magazínu Hokej na Zemi? Napište nám a my námět předáme tvůrcům pořadu.

napište na: martin.babicka@pozemnihokej.cz

Březnový Hokej na zemi: Hokejové „banány“

Unikátní záběry z HME 2000 a HMS 2003 v portrétu nejúspěšnějšího trenéra Vlada Poludvorného ∙ Češky se chystají na vicemistryně světa ∙ Společná minuta ticha rivalů Austrálie a Nového Zélandu ∙ Pavel Hraba představil klíč k halovému titulu Rakovníka ∙ Zábavné cvičení: hokejové „banány“

 

·         V lednu uplynulo čtvrtstoletí od senzačního bronzu české reprezentace na mistrovství Evropy v halovém hokeji v Beethovenově městě. Český tým tehdy vedl v Bonnu Vladimír Poludvorný, který jako trenér získal ještě dvě evropské medaile – stříbro ve francouzském Ljevanu o tři roky později a bronz s ženami ve Vídni. A od úspěchu nebyl ani na prvním halovém mistrovství světa v Lipsku. Proč byla „česká hokejová škola“ úspěšná? Jaký respekt měli z českých mužů Němci? A jaký je rozdíl v trénování žen a mužů na reprezentační úrovni?

·         Ohlédnutí za halovou sezonou na trenérském semináři: Co se jeden trenér od druhého může naučit? Proč se Pavel Hraba nebojí prozradit konkurentům recept Rakovníku na úspěch?

·         České reprezentantky se připravují na další kolo olympijské kvalifikace. Finálový turnaj Hockey Series v Irsku bude pro Češky docela exotickou zkušeností. V základní skupině vůbec poprvé utkají i se Singapurem a Malajsií. A těší se na souboj s domácími vicemistryněmi světa. Jak si na ně věří?

·         První ročník Pro League je ve své polovině. Proč se rivalové z Austrálie a Nového Zélandu sešli před utkáním v Sydney bok po boku v jednom kruhu? A jak dopadl zápas o první místo v tabulce soutěže žen?

·         Snad každý tu hru zná, říká se jí různě, třeba „banány“. Hra s míčem nebo míčkem o zeď geniálně jednoduše rozvíjí rychlost rozhodování, orientaci v prostoru a hlavně cit v rukou, zvlášť když míčků v poli máte více, třeba i čtyři. Podívejte se na video Hockey Heroes a pak to zkuste sami!J

Premiéra Hokeje na zemi je v programu ČT sport v pátek 29. 3. v 13:15, první repríza v úterý 2. 4. v 11:10. A samozřejmě stále platí: Všechny pořady od roku 2013 jsou kdykoliv dostupné na i-vysílání České televize:

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10552610198-hokej-na-zemi/

Dobře se bavte!

Michal Dimitrov a Martin Hoffman

Únorový TV magazín Hokej na zemi je tady!

Final Four, „Dejdar“ Procházka, hokejové piškvorky, nejlepší hokejisté světa 2018, Pro League.

·         Podruhé v hale a potřetí v historii! Muži Rakovníka udolali ve finále Slavii a jsou mistry republiky! Byli jsme u toho a ukážeme vám, co rakovnickému hokeji chybělo k tomu, aby slavil double: mistrovský titul obhájily slávistky.

·         Vrátil se z důchodu, nastřílel dva hattricky a vyhrál. Svérázný útočník Rakovníka Petr Procházka umí i v dvaačtyřiceti letech. Ve velkém portrétu prozradí, proč se mu říká Dejdar, kolik kilogramů musel shodit, aby se dostal zase do formy, nebo proč s hokejem poprvé skončil už ve čtyřiadvaceti letech.

·         V minulém roce jsme zažili hned dva globální hokejové svátky – mistrovství světa žen i mužů. Výroční anketa o nejlepší hráče a hráčky světa tak má ještě větší prestiž než v jiných letech. Dozvíte se, v čem vynikají nejlepší hráči světa Arthur van Doren a Eva de Goedeová i nejlepší brankáři a vycházející hvězdy.

·         Hokejová revoluce roku 2019 – mezinárodní Pro League posouvá pozemní hokej na další úroveň. Z dosud odehraných zápasů nové soutěže jsme vybrali tři nejzajímavější.

·         Když je trénink velká zábava: cit rukou při práci s míčem můžete cvičit při hokejových piškvorcích. Devět polí, čtyři hráči a jde se na věc!

Televizní premiéra je v programu ČT sport v pátek 22. 2. v 13:50, v plánu jsou zatím dvě noční reprízy. A jako vždy si celý pořad můžete kdykoliv pustit na stránce pořadu na i-vysílání České televize pod linkem

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10552610198-hokej-na-zemi/

Dobře se bavte!

Michal Dimitrov a Martin Hoffmann

TV magazín Hokej na zemi je zpět. V novém!

S novou znělkou vyrážíme do sedmé sezony na ČT sport! Připravili jsme pro vás nabitých

pětadvacet minut zajímavostí z uplynulých dvou měsíců:

 

·         Rudí ďáblové dobyli hokejové nebe, Belgičané vyhráli mistrovství světa v Indii a jsou nejlepším týmem planety – vybrali jsme pro vás nejhezčí góly a zásahy brankářů a shrnuli rozhodující zápasy turnaje

·         Českým juniorkám obhajoba titulu mistryň Evropy v halovém hokeji nevyšla, v Polsku jim unikl postup do semifinále a nakonec skončili sedmé – natáčeli jsme přímo v hale v Tarnowských Gorách a máme pro vás obsáhlou reportáž

·         Střelkyně pro pozemní hokej zrozená Nikol Babická v miniportrétu Hokeje na zemi, kromě jiného vzpomíná i na ME 2017 v Amsterdamu, kterého se zúčastnila v pouhých 18 letech

·         Šest zápasů – šest vítězství a k tomu cena pro nejužitečnějšího hráče a nejlepšího střelce turnaje Jana Urbance. Máme pro vás ohlasy úspěšných juniorů na ME divize B v Paredesu včetně záběrů přímo z místa

·         A na závěr: Pozemní hokej na sněhu – jde to, ale boří se to

 

Premiéru prvního dílu Hokeje na zemi v roce 2019 najdete v programu ČT sport v sobotu 26. 1. v 9:05, reprízy můžete vidět pak ve středu 30. 1. v 13:20 a v pátek 1. 2. v 13:05.

 

Po odvysílání premiéry můžete zhlédnout díl na ivysílání ČT, stejně jako všechna předcházející vydání od ledna roku 2013:

 https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10552610198-hokej-na-zemi/

 

Dobře se bavte!

 

Michal Dimitrov a Martin Hoffmann

Poslední díl Hokeje na zemi v roce 2018 je TU!!

Co vás v něm čeká a nemine?? 🙂

 

·         Útočník argentinské reprezentace Lucas Vila exkluzivně v Hokeji na zemi: promluví o svém krásném gólu na mistrovství světa v Haagu v roce 2014, zavzpomíná na senzační cestu Los Leones za zlatem na olympiádě v Riu de Janeiru 2016 a šancích Argentiny na zisk titulu mistra světa na nadcházejícím MS v Indii.

·         Markéta Matějovská sice finále ankety Díky trenére! za rok 2018 nevyhrála, v Praze na Podvinném Mlýně alezískala uznání odborné poroty v čele s Marianem Jelínkem. Podívejte se na to nejlepší z ukázky jejího tréninku a poslechněte si její bezprostřední dojmy!  

·         V Liticích jsou kousek před dokončením nového hřiště, pořád jim ale nějaké ty peníze v rozpočtu chybí. Podívejte se na jejich výzvu a pomozte!

·         K hokeji potřebujete kromě talentu a tréninku také správnou regeneraci a výživu. Byli jsme s kamerou na zvláštním semináři v Braníku. Jak se správně stravují vrcholoví sportovci?

·         A na závěr ještě jedna světová hvězda: Australan Michael McCann patřil do legendárního australského týmu, který v roce 2004 vybojoval na olympiádě v Aténách zlaté medaile. Jak mu změnil život Jamie Dwyer a proč mu v dětství přezdívali „10 centů“?

 

Poslední Hokej na zemi v roce 2018 má premiéru na ČT sport v pátek 23. 11. v 16:30 a pak dalších pět repríz, třeba v pondělí 26. 11. v 11:15 nebo v úterý 27. 11. v 11:05.

 

Všechny dosud odvysílané díly magazínu v letech 2013–2018 můžete kdykoliv vidět na ivysilani ČT:

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10552610198-hokej-na-zemi/dily/

 

Těšíme se na shledanou v roce 2019!

 

Michal Dimitrov a Martin Hoffmann

POSLEDNÍ DÍL: 60. Hokej na zemi: Habífová, Müller, benjamínci

Kříženecká o roli trenérky dívek U21, Hockey 5´s na olympiádě mládeže, Habif, Müller a benjamínci.

V kulatém vydání magazínu uvidíte 5 reportáží:

 •  Vůbec poprvé v šestileté historii HNZ jsme natáčeli s hokejistkou z Argentiny.

S Florencií Abífovou jsme mluvili třeba o jejím olympijském stříbru z Londýna, vztahu

s Gonzalem Peillatem nebo nejlepší pozemkářce historie Lucianě Aymarové.

 •  Benjamínci mají na podzim nabitý program. Na turnaji v Mnichovicích jsme zjišťovali,

co všechno z taktiky mohou pochopit děti v kategorii U8, jaké jsou novinky v projektu

Hokej pro děti a jak se Markéta Matějovská těší na finále prestižní ankety „Díky,

trenére!“

 •  Vrcholem nadcházející halové sezony budou v lednu mistrovství Evropy juniorů a

juniorek. Mladé Češky pojedou do Polska obhajovat zlaté medaile z Vídně pod

vedením Karolíny Křízenecké. V reportáži promluví o svém trenérském přístupu,

šancích českého týmu v Tarnowských Gorách a perspektivách ženského hokeje.

 •  Na nadcházejícím mistrovství světa v Indii budou mít velké ambice Němci.

V Mannheimu jsme natáčeli s obráncem Matthiasem Müllerem, bronzovým

medailistou z olympiády v Riu de Janeiru a nově také spoluhráčem Tomáše Procházky

v hamburském klubu Polo.

 •  V Buenos Aires se bojovalo o olympijské medaile na hrách mládeže. Vyhráli chlapci

Malajsie a dívky Argentiny Turnaj Hockey 5´s nabídl množství krásných gólů a vy je

uvidíte v reportáži.

 

Nová pětadvacítka pozemáku na ČT sport má premiéru v pátek 19. 10. v 15:00, jedna z repríz

je v programu v úterý 23. 10. v 13:20. Všechny díly Hokeje na zemi najdete pod odkazem

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10552610198-hokej-na-zemi/dily/

 

Příjemnou zábavu přejí

Michal Dimitrov a Martin Hoffmann

Hokeje na zemi 21. 9.

Nový HnZ: Bíža, Vilnius, Litice a TOP 10 gólů z Mistrovství světa v Londýně. 

V zářijovém dílu: ohlédnutí za vystoupení reprezentací na Hockey Series ve Vilniusu a Hnězdnu, velký portrét kapitánky české reprezentace Adély Lehovcové, 10 nejhezčích gólů z ženského MS v Londýně a reportáž z Litic, kde rekonstruují hřiště.

 • Všichni jí říkají Bíža, od loňského roku ale nosí příjmení Lehovcová a pozemkářský pár ze Slavie se těší na přírustek do rodiny. Bude to holka, nebo kluk? Jaké trofeje si pětinásobná česká hráčka roku váží nejvíc, jak Adéla vzpomíná na roli kapitánky v Amsterdamu a proč je tak úspěšná při střelbě trestných rohů?
 • Podívejte se na deset nejhezčích gólů mistrovství světa v Londýně. Hokejová krása na druhou! V akci třeba Alex Danson, Charlotte Stapenhorst, Maria Ortíz nebo Malou Pheninckx.
 • Start kvalifikace na olympiádu: ženy jdou ze druhého místa na turnaji ve Vilniusu na Hockey Series dál, muži v Hnězdnu neuspěli a končí. Podívejte se na rozhodující okamžiky a hodnocení trenérů a hráček/hráčů.
 • V Liticích už se několik let snaží o rekonstrukci hřiště. Dobrá věc se blíží k úspěšné tečce. V prosinci by měli mít na okraji Plzně nový povrch. Jak trnitá je cesta k cíli a co všechno pro to místní museli a ještě musí udělat? Natáčeli jsme přímo na místě činu.

 

Premiéra nového dílu Hokeje na zemi je na ČT sport 21. 9. v 16:20. Zatím se podívejte na dosud poslední díl s velkou vzpomínkou na střelkyni stříbrného olympijského gólu na LOH 1980 Janu Vudmaskovou (Lahodovou) pod odkazem

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10552610198-hokej-na-zemi/218471291167008

Příjemnou podívanou přejí,

Michal Dimitrov a Martin Hoffmann

Nejslavnější gól, MS 2018 a kemp dětí

Premiéra jednoho z nejnabitějších dílů v pátek 17.8. v 16:30 a kdykoliv ke zhlédnutí na webu České televize! 

V srpnovém dílu také úspěch trenérky Markéty Matějovské v soutěži Díky trenére! a Christopher Faust v nové roli kouče rakouské reprezentace.

 

 • Už je to osm let, kdy do pozemkářského nebe odešla Jana Vudmasková, která ještě s rodným příjmením Lahodová v roce 1980 vstřelila na olympijských hrách v Moskvě nejslavnější gól československého pozemního hokeje. Jaká byla Jana Lahodová, proč se jí říkalo čertík a jak sama na příběh svého životního gólu vzpomínala?  

 

 • Nizozemkám se podařila odplata za prohrané finále na olympiádě v Riu. Na mistrovství světa v Londýně vyřadily Angličanky už ve čtvrtfinále a poradily si také se všemi ostatními soupeřkami – včetně Irek, které na turnaji dosáhly na nečekaný historický úspěch.

 

 • K létu patří horko, ale někdy je ho až příliš moc. Jaký byl dětský prázdninový kemp v Rakovníku? Byli jsme se podívat!

 

 • Christopher Faust přijel do Prahy v roli trenéra rakouské reprezentace žen. Povídali jsme si s ním o tom, jak vzpomíná na úspěšné čtyři roky v Česku a v čem se mohou Rakušanky od svých českých soupeřek a také rakouských mužů učit.

 

 • Markéta Matějovská bojuje o titul Trenér mládeže roku 2018. Natáčeli jsme na tréninku, kde se rozhodovalo o tom, jestli postoupí do podzimního finále soutěže.

 

Srpnový Hokej na zemi má premiéru na ČT sport v pátek 17. 8. v 16:20 a dále tři noční reprízy a pak jednu denní, a to v úterý 21. 8. v 11:20. A samozřejmě je kdykoliv k zhlédnutí na ivysilání ČT, kde najdete také všechny předcházející díly od roku 2013.

 

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10552610198-hokej-na-zemi/218471291167007

 

Hezkou zábavu přejí,

 

Michal Dimitrov a Martin Hoffmann

Hokej na zemi: Vudmaska, U18 a hokej 1968

V červencovém dílu také 10 nejhezčích gólů na Champions Trophy a reportáž o startu ženské reprezentace pod novým trenérem Richardem Kotrčem.

Začínáme slzami, které o den později vystřídaly úsměvy: české osmnáctky získaly v Rakovníku bronz, postup mezi elitu mistrovství Evropy jim ale unikl. V reportáži uvidíte rozhovory s Natálií Novákovou, Rozárií Steidlovou, Lucií Duchkovou nebo Petrem Bodnárem.

Připravili jsme pro vás to nejlepší z finále Champions Trophy v Bredě mezi Austrálií a Indií a deset nejhezčích gólů turnaje v podání Blakea Goverse, Thomase Brielse, Mirka Pruijsera nebo Dilpreeta Singha.

V portrétu vám představíme buldoka českého pozemáku Ondřeje Vudmasku. Bude mluvit o čerstvém titulu s Bohemians, dresu AS Řím, mamince i složitém mládí.

Ženská reprezentace má po odchodu Filipa Neussera nového hlavního trenéra. Pod Richardem Kotrčem začal národní tým dvěma výhrami proti Rakousku v sestavě s řadou mladých hráček, třeba Lucií Duchkovou nebo Michaelou Kučerovou.

A na závěr archivní lahůdka stará padesát let: reportáž Československého filmového týdeníku z utkání ČSSR-Belgie v rámci Evropského poháru žen v roce 1968 – filmová kvalita!:)

Kdo nestihne premiéru v pátek 27. 7. v 13:10 nebo jednu z repríz ve středu 1. 8. v 17:00, může se podívat kdykoliv na ivysílání ČT pod odkazem

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10552610198-hokej-na-zemi/218471291167007

Dobře se bavte!

Michal Dimitrov a Martin Hoffmann